poniedziałek, 7 grudnia 2015

Małe Ptaszki - Kim Jesteś, Małe Ja


Powody dla których czterech młodzieńców (mieszkających na co dzień w Bydgoszczu) postanawia założyć zespół mogą być różne. Może panowie lubią muzykę, może nie są zbyt atrakcyjni. A może jedno i drugie. Pozostaje jeszcze jednak geneza nazwy naszego kwartetu. Małe Ptaszki. Tu nie zamierzam bawić się w domysły - odsyłam Was do wiarygodnego źródła. Uznajmy więc sprawę za zamkniętą i przejdźmy do meritum.


Kilka dni temu w sieci odbyła się premiera debiutanckiego singla formacji zatytułowanego Kim Jesteś, Małe Ja. Ta na poły absurdalna, a na poły filozoficzna piosnka, muzycznie osadzona w gitarowej psychodelii i klimatem pokrewna dokonaniom Zdroju Jana oraz wczesnego Klanu (z czasów Poziomek) stanowi zapowiedź Słuchowisk - pierwszego pełnowymiarowego albumu Ptaszków, który według zapewnień muzyków, ukaże się już w przyszłym roku. Do utworu zrealizowano klip, w którym wykorzystano animację Johna Sutherlanda, A is for Atomroku 1953. 


Małe Ptaszki powstały na gruzach zespołu Ceas, Cows! w maju tego roku. Ćwierkający trzon grupy stanowią: Adam Kempa - w randze Sierżanta, na co dzień dyrektor generalny w wytwórni Plexus Of Infinity; Tomasz Gołda i Artur Kujawa - z garażowo-surfującego bandu Good Night Chicken oraz Tobiasz Mullai - miłośnik "spalonych bananów". 


Jeśli przypadkiem jesteście organizatorami koncertów lub właścicielami tancbud oferujących klienteli tzw. żywą muzykę i chcielibyście usłyszeć radosny szczebiot Ptaszków pod swoimi strzechami piszcie na adres: adamkempa94@gmail.com

Brak komentarzy:

szukaj w tym blogu