wtorek, 1 grudnia 2015

Kryminalny jazz w natarciu!


Pod koniec listopada za sprawą polskiej oficyny GAD Records specjalizującej się w przywracaniu blasku perłom muzyki jazzowej i rockowej do sklepów trafiła reedycja jedynego autorskiego albumu amerykańskiego aranżera i dyrygenta Irvinga Josepha.


Wypełniony hałaśliwym noir jazzem longplay zatytułowany Murder Inc. pierwotnie wydano w roku 1960. Teraz, po ponad 55 latach od swojej premiery materiał inspirowany mrocznym półświatkiem Nowego Jorku lat 30. i 40. minionego stulecia wreszcie jest dostępny także na srebrnym krążku. 


Murder Inc. zawiera 12 utworów zarejestrowanych w Capitol Studios, w Los Angeles 8 kwietnia 1960 r. Poza Josephem, w nagraniu płyty uczestniczyli m.in. Saul Schlinger, Phil Bodner, Dick Nixon, Eddie Costa, George Devens, Danny Banks, Milt Hinton oraz Phil Kraus (kto zna - nie pyta, kto nie zna - sprawdzi, ja sprawdzam).


Abonenci TVP z pewnością rozpoznają tę kompozycję: niezmiennie od roku 1983, State’s Evidence rozbrzmiewa w czołówce Sensacji XX wieku Bogusława Wołoszańskiego.  

Brak komentarzy:

szukaj w tym blogu