środa, 30 grudnia 2015

Atomico Patibulo - Dreszcze


Na początku listopada, po wielkiemu cichu ukazał się trzeci album warszawskiej grupy Atomico Patibulo, zatytułowany Dreszcze.

Płyta zawiera 13 premierowych utworów formacji oraz cover Dezertera Nie ma nas (nagrany na potrzeby wydanej w roku 2006 składanki Nie ma zagrożenia - Jest Dezerter). 

Całość trwa niewiele ponad 40 minut i pod względem muzycznym nawiązuje do poprzedniej produkcji zespołu, wydawnictwa Hiperglobalnyżal z roku 1996. Dominują krótkie, rytmiczne połamańce z HC/punkowym rodowodem. Dynamiczne i agresywne. Stanowiące doskonały podkład dla tekstów Rafała Kowalskiego (lidera Atomowej Szubienicy), wciąż dalekich od sztampowości, poetyckich i uduchowionych. 

strefa odsłuchu:


Nie wiadomo kiedy materiał powstał, w jakim składzie Atomico Patibulo go zarejestrowało i w jakim studiu. Trudno też orzec czy załoga nadal funkcjonuje. Same znaki zapytania, a internety milczą. Kto zna odpowiedzi - niech się wypowie ;)

4 komentarze:

Miki pisze...

Niestety, z krótkiej wymiany zdań z wokalistą i autorem tekstów wynika, że Atomico Patibulo przeszło do historii. A tak swoją drogą, prezentację płyty zaczynać od utworu politycznego, gdy wokół tak wiele Ducha? ;)

Filip Roland pisze...

Ech,szkoda. Kukły w zasadzie wybrały się same, bez mojego udziału, a pewnie za sprawą Ducha. Dzięki za podzielenie się wiedzą.

Krist pisze...

Piękna płyta

Krist pisze...

Piękna płyta

szukaj w tym blogu