czwartek, 15 października 2015

Cover Me: Touching From A Distance - A Tribute To Joy Division

Który to już "przejmujący z oddali" tribute dla grupy Iana Curtisa?Jak już kiedyś napisałem - coverów Joy Division nigdy dość. Zwłaszcza takich. Tym razem własne wersje klasyków manchesterskiej ekipy prezentują francuskie zespoły zgromadzone wokół wytwórni Seventh Crow Records

Szczęśliwie dla słuchaczy, większość wykonawców nie ogranicza się wyłącznie do poprawnego odegrania utworów, a próbuje nadać im nowe brzmienie. Idąc tym tropem, najlepiej według mnie wypadają interpretacje: Muindragon (akustyczne Interzone), Aelity (oniryczne Transmission) i Staircase Paradox (schizoidalna dyskoteka w Shadowplay).

Oficyna Seventh Crow Records (znana również jako 7th Crow Records) powstała w Paryżu, w roku 2007 z inicjatywy Sébastyéna D. oraz Lélii związanych z formacją Opium Dream Estate. Początkowo wytwórnia specjalizowała się w wydawaniu albumów artystów neofolkowych i darkwave'owych. Obecnie w jej katalogu znajdują się również płyty przedstawicieli scen: indie, post-punk, no wave, gothic rock i industrial. 

1 komentarz:

rolu pisze...

Świat się zmienia. Ten rolowy, muzyczny też. Przeniosłem się pod nowy adres www.swiat-muzyki.pl także proszę o zmianę RSSową u siebie.
Gotowy link: http://www.swiat-muzyki.pl/feed/
Pzdr:)

szukaj w tym blogu