poniedziałek, 8 grudnia 2014

Ogląd: Bitter Heart - Co SovelPod koniec listopada odbyła się premiera drugiego oficjalnego teledysku warszawskiej grupy Co-Sovel. Klip do utworu Bitter Heart zrealizowali Iwona Bielecka i Michał Karlicki przy wydatnej pomocy m.in. Alana Zejera, Małgorzaty Potopianek, Joanny Piłki i Człowieka Bez Właściwości (resztę osób zaangażowanych w produkcję tego mocno psychodelicznego obrazu znajdziecie na Youtube). 


O CoSovel słów kilka:

Wysublimowane popowe melodie okraszone elektroniką i szczyptą indie folku - tak w kilku słowach można by opisać muzykę stołecznego tria, któremu przewodzi znana z występów u boku Julii Marcell i Drekotów, grająca na instrumentach klawiszowych wokalistka Izolda Sorenson. Składu dopełniają: basista Aleks Polak i perkusista Jose Manuel Alban Juarez (bębniarz ostatniej inkarnacji Maanamu). Formacja działa od początku 2013 roku i poza licznymi koncertami w klubach i na festiwalach ma na swoim koncie debiutancką trzyutworową EP-kę zatytułowaną Live in Studio.
Fot. Facebook

Co-Sovel stanowi skrót od Cooperation with Kosovel czyli Współpraca z KosovelemNazwisko tego słoweńskiego poety zmarłego blisko 90. lat temu nie pojawia się tu przypadkowo. Jego wiersze, w wolnym przekładzie na język polski i angielski autorstwa Izoldy, zespół wykorzystuje bowiem jako teksty swoich utworów. 

w sieci:

Brak komentarzy:

szukaj w tym blogu