czwartek, 28 sierpnia 2014

Touching the Void - Obsession


Nowa EP-ka Touching the Void na CD i w sieci.


Obsession to drugie, po singlu Parallel Lives, wydawnictwo formacji Touching the Void, założonej w roku 2010 przez Andiego Oppenheimera (ex Oppenheimer Analysis, Oppenheimer MkII) i Marka Warnera (Sudeten Creche, Rossetti's Compass). Czteroutworowy mini-album zawierający dwie premierowe piosenki i dwa remiksy zapowiada debiutancką płytę duetu, która ukaże się pod koniec tego roku. 

strefa odsłuchu:


skład podstawowy:
Andy Oppenheimer – wokal, 
Mark Warner - syntezatory, chórki

gościnnie:
Andrew Hickey - fortepian
Don Wielogroch - perkusja

nagrano w Le Jardin Electronique

produkcja i miks: Mark Warner
mastering: Martin Bowes (studio The Cage)

remiksy:
Obsession - Technomancer i Angst Pop,
In This Together - Matthias Schuster

Sub Culture Records, 8 sierpnia 2014

fot. Facebook.

Tytułowa Obsesja autorstwa Marka Warnera, to urokliwa synth-popowa ballada utrzymana w klimacie elektronicznych produkcji z lat 80. Z rzewną, chwytającą za serce (jak czytamy w opisie płytki) melodią i patetycznym śpiewem Andiego. Mój trop - OMD, ale mogę się mylić :). Utwór In This Together, czyli numer dwa w zestawie, w oryginale wykonywał norweski zespół Apoptygma Berzerk. Wersja Touching the Void, zadedykowana zmarłemu w 2013 roku Martinowi Lloydowi, znacznie odbiega od dynamicznego pierwowzoru. Jest subtelna i balladowa. Dominującą rolę odgrywa w niej fortepian. 
I jeszcze o remiksach - Technomancer i Angst Pop znacznie wzbogacili brzmienie Obsession, nadali tej kompozycji przestrzeni i niemal filmowego charakteru, Matthias Schuster z kolei przeobraził In This Together w nieco naiwne minimal electro. 
Podobno minął czas na takie granie. Cieszę się jednak, że Panowie Oppenheimer i Warner zdają się tego nie dostrzegać. 

Brak komentarzy:

szukaj w tym blogu