środa, 18 kwietnia 2012

WidziMiSie - Jazz znad Odry


Muzyka wrocławskiego fusion-jazzowego kolektywu WidziMiSie, to idealna propozycja na deszczowy początek wiosny. Nie tylko dla fanów gatunku.piguła
kto zacz: WidziMiSiE (także Widzimisie)
pochodzenie: Polska, Wrocław 
data założenia: 2010
skład:
Marcin Stankowski - trąbka
Andrzej Rayski - piano
Grzegorz Posłuszny - gitara basowa 
Jerzy Łaba - perkusja 
kontakt: widzimisie@live.com
szufladka: fusion jazz

Projekt powstał w roku 2010 z inicjatywy perkusisty Jerzego Łaby i pianisty Andrzeja Rayskiego. Składu dopełnili: grający na gitarze basowej Grzegorz Posłuszny oraz trębacz Marcin Stankowski. 

Po krótkim okresie muzycznego docierania się (wypełnionym wielogodzinnymi jam sessions), kwartet przystąpił do tworzenia własnego materiału. Kompozycji dostarczył Andrzej Rayski, natomiast ich aranżacją zajął się cały zespół. Gotowe utwory - na razie cztery - formacja zamieściła na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.
Zdj. Facebook
Na scenie grupa radzi sobie równie dobrze jak w studiu. W trakcie występów na żywo "Miśki" stawiają na improwizację, co czyni ich koncerty wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. Możecie przekonać się o tym sami - w piątek (20 kwietnia) kapela zagra w Brzegu, w klubie Herbaciarnia, zaś cztery dni później wystąpi we wrocławskim Firleju. Przyjdźcie - warto.

Brak komentarzy:

szukaj w tym blogu