czwartek, 12 listopada 2015

Mona Mur - Warsaw


Premiera z 25-letnim poślizgiem .


4 grudnia nakładem Mystic Production ukaże się "zaginiony", drugi album Mony Mur (właśc. Sabine Bredy) zatytułowany Warsaw. Niemiecka wokalistka polskiego pochodzenia zarejestrowała go w warszawskim studiu S4 w roku 1990. Materiał wyprodukował Grzegorz Ciechowski. Oprócz lidera Republiki (odpowiedzialnego również za aranżację części utworów) w sesji nagraniowej do płyty uczestniczyli: Warszawska Orkiestra Filharmoniczna pod batutą Krzesimira Dębskiego, Rafał Paczkowski (aranżacje, klawisze), Jan Borysewicz (gitary), Jose Torres (perkusjonalia), Wojciech Karolak (organy Hammonda) oraz Andrzej Przybielski (trąbka). 


Z różnych (głównie finansowych) powodów wydawnictwo nigdy (oficjalnie*) nie zostało opublikowane. Niektóre z zawartych na nim kompozycji (jak Mon Amour czy 120 Tage) w zmienionych aranżacjach trafiały w późniejszych latach na kolejne albumy Mony. 

Ostatnią jak dotąd produkcją Mur pozostaje pozycja Terre Haute z roku 2013 (nagrana z En Eschem i F.M. Einheitem).


Lista utworów Warsaw:
1. Paintings
2. A Snake Gets In Your Eye
3. Mon Amour
4. Sat Man
5. El Dorado
6. Go Away
7. Illusions
8. Crazy
9. 120 Tage
10. El Dorado II


*
"Nigdy nie wydana, nigdzie nie publikowana" - tak o płycie Warsaw pisze jej obecny wydawca, Mystic Productions. Warto jednak odnotować, że w latach 90. wersję kompaktową albumu w niewielkiej liczbie egzemplarzy wypuściła na angielski rynek oficyna Solid Pleasure (przy udziale The Total Record Company). Mona Mur nigdy nie uznała tego wydania

Czytaj również:

Brak komentarzy:

szukaj w tym blogu