czwartek, 14 marca 2013

Odsłuch: Oppenheimer MkII - The Presence of the Abnormal

Zachęcam do odsłuchania (a także do nabycia) debiutanckiego albumu synth-popowej rewelacji ostatnich kilkunastu miesięcy, duetu Oppenheimer MkII. Przypomnę tylko, że projekt tworzą: były wokalista kultowej minimal wave'owej grupy Oppenheimer Analysis, Andy Oppenheimer oraz znany ze współpracy z industrialnym kolektywem Konstruktivists, Mahk Rumbae.


Materiał na The Presence of the Abnormal rejestrowano w studiach w Wiedniu, Brigthon i w Nowym Jorku, pomiędzy marcem a sierpniem zeszłego roku. Wydawnictwo ukazało się w sieci (na Bandcampie) i na CD za sprawą oficyny Klanggalerie, 3 marca 2013 r. 

strefa odsłuchu:

mastering: Martin Bowes, studio The Cage 

skład:
Andy Oppenheimer: wokal, teksty 
Mahk Rumbae: instrumenty elektroniczne, muzyka, aranżacje  
gościnnie:
Corina Cinkl - wokal w Adrenaline Rush i My Girl Friday


Ze wszystkich projektów muzycznych, w których obecnie udziela się Andy, to właśnie Oppenheimer MkII najbardziej przypomina Oppenheimer Analysis. Tak pod względem nazwy, jak i obranego stylu. Album The Presence of the Abnormal to z kolei późny krewny New Mexico. Równie przebojowy i intrygujący w warstwie tekstowej jak debiut OA, ale osadzony tu i teraz. Brzmiący bardzo nowocześnie i starannie wyprodukowany. Elektroniczny pop najwyższej próby.

Najlepsze momenty: wokal Andy'ego
Najlepsze utwory: You Will Never Know, The Presence Of The Abnormal, Action Man 


w sieci:

Brak komentarzy:

szukaj w tym blogu