sobota, 17 listopada 2012

TEEPEE - nowa płyta


6 listopada odbyła się premiera drugiego pełnowymiarowego albumu TEEPEE zatytułowanego Distant Love or: Time Never Meant Anything, and Never Will. Wydawnictwo ukazało się pod banderą wytwórni Revera Corporation i zawiera 10 utworów, do których muzykę oraz słowa napisał lider projektu Erix S. Laurent. Materiał dostępny jest na razie tylko w wersji cyfrowej i można go pobrać z serwisów: Bandcamp SoundCloud.
Distant Love or: Time Never Meant Anything, and Never Will


spis utworów:
1.   Time Meant Nothing
2.   Stray Away (She Was Only Real When I Was) 
3.   Sungaze (I Have Never Stayed So Long. . . ) 
4.   I'll Leave It Entirely Up To You 
5.   Let's Go All The Way 
6.   Distant Love 
7.   I've Heard It All Before 
8.   Devote Your Time To Glide 03:42
9.   The Cool Kids Are Hard To Kill (Run Lola Run) 
10. Fun Has Seen Its Day (These Times Do Not Remember You) 

muzyka, słowa, wykonanie: Erix S. Laurent

oraz
Cara McCarthy - wiolonczela (3, 9)
Sarah Attias - dodatkowy wokal (7, 8)
Jorge Balbi - perkusja (1, 2, 4, 5)

nagrano: studio Clear Moon
produkcja i mix: Albert Ovadia
mastering: Brian Lucey (Magic Garden Mastering)


Distant Love (...) wypełniają rozbudowane kompozycje z pogranicza drone i shoegaze, oparte na potężnej, gitarowej ścianie dźwięku. W porównaniu z debiutancką płytą TEEPEE pt. Morals (wydaną w roku 2009) mniej tu elektroniki. Charakterystyczne dla poprzednich dokonań artysty brzmienie lo-fi ustąpiło zaś miejsca starannie dopracowanej, klarownej (a momentami wręcz mainstreamowej) produkcji (ukłony dla Alberta Ovadii i Briana Lucey'a).
Na albumie pojawiają się również goście: perkusista 
Jorge Balbi (bębni w czterech piosenkach), grająca na wiolonczeli Cara McMarthy (słychać ją w Sungaze i The Cool Kids (...)) oraz Sarah Attias wspierająca Laurenta wokalnie w I've Heard It All Before i śpiewająca solo w Devote Your Time To Glide
Pod względem zawartości słownej, Distant Love (...) to najbardziej dojrzałe i osobiste dzieło Erixa. Teksty poszczególnych utworów układają się w przemyślaną całość stanowiącą poruszające i wciągające studium relacji międzyludzkich, pełne odniesień do dzieciństwa i okresu dorastania muzyka.

Brak komentarzy:

szukaj w tym blogu