sobota, 27 października 2012

Red Transistor - Nie gryzie!


EP-ka Not Bite/We're Not Crazy to jedyna fonograficzna pamiątka po amerykańskim noise-punkowym kolektywie Red Transistor. Materiał zarejestrowano w grudniu 1977 roku dla wytwórni Red Star. Mini-album pojawił się w sprzedaży jednak dopiero 13 lat później, za sprawą labelu Ecstatic Peace!, prowadzonego przez Thurstona Moore'a (Sonic Youth).piguła
kto zacz: Red Transistor
skąd: USA
lata działalności: wrzesień 1977- sierpień 1978
skład podstawowy:
Von LMO - wokal, klawisze, gitara
Rudolph Grey - gitara, wokal
Mark Edmands - perkusja
a także:
Gary Vetter - perkusja
Rick Mascarinas - perkusja
Jim Sclavunos ("M") - perkusja
Ken Simo - saksofon tenorowy
szufladka: noise, punk, no-wave


Zespół Red Transistor funkcjonował od września '77 do sierpnia '78 w Nowym Jorku. Trzon grupy stanowili: wokalista, gitarzysta i klawiszowiec Von LMO (właściwie Frankie Cavallo) oraz śpiewający i grający na gitarze Rudolph Grey. Duet ten współpracował z różnymi perkusistami - m.in. z Markiem Edmandsem (wystąpił na płytce Not Bite...) i Garym Vetterem, a także z saksofonistą Kenem Simo.
lajfafter

Von LMO
Przybysz z planety StraZar (jak sam utrzymywał), po epizodzie z Red Transistor rozpoczął karierę solową. Jego debiutancki album zatytułowany Future Language ukazał się na rynku w roku 1981.W latach 2007-2010 LMO odsiadywał wyrok za rozbój drugiego stopnia. Po opuszczeniu więzienia połączył siły z niejakim Otto von Rugginsem (Frankiem Peterem Facontim) w space-rockowym projekcie Avant Duel.


Rudolph Grey

Po rozpadzie Red Transistor zwrócił się w stronę free jazzu i no wave. Nagrywał solowo, a także z innymi artystami - Arthurem Doylem, Tomem Surgalem, Wilberem Morrisem i Sumnerem Cranem.
Grey jest obecnie znany również jako historyk kina. W roku 1992 opublikował biografię "najgorszego reżysera wszech czasów" - Eda Wooda, zatytułowaną Koszmar i ekstaza (Nightmare and Ecstasy).


dyskografia


Not Bite/We're Not Crazy, winyl, 7", Ecstatic Peace! 1990


spis utworów:
A. Not Bite
B. We're Not Crazy

nagrano: Studio Sorcecor, Nowy Jork, grudzień 1977 r.,
dystrybucja: Forced Exposure
kompozycje: LMO (B) i Grey (A)

skład: 
Mark Edmands - perkusja
Rudolph Grey - gitara, wokal
Von Lmo - wokal, elektronika, organy

uwagi: więcej na blogu Buffalotones 

Brak komentarzy:

szukaj w tym blogu