wtorek, 26 stycznia 2016

Pio Szorstkien - Signum


Zostań mecenasem i wesprzyj wydanie najsmutniejszej płyty roku.

Signum - czyli mroczne piosenki na mroczne czasy.

Pio Szorstkien to zespół znikąd, bez sukcesów, nigdy nigdzie nie wystąpił, nikogo nie zna, niewielu o nim słyszało, ma tylko stronę na facebooku, przygotowaną płytę i projekt okładki. Wyłonił się z fal morskich i jak okręt płynie ku świetlanej przyszłości
- tak o swoim przedsięwzięciu piszą jego twórcy na portalu PolakPotrafi.pl


Opis ten wymaga jednak przynajmniej dwóch sprostowań. Przede wszystkim, Pio Szorstkien to nie całkiem zespół znikąd, tworzą go bowiem muzycy znani (a nawet uznani) tj. Tomasz Radziszewski, podśpiewujący gitarzysta Świetlików i Trupy Wertera Utraty oraz Piotr Korsuń, zasilający dotąd składy takich grup jak TAX-HUT i Chamber Orchestra.

Po drugie, parę osób już o Pio Szorstkien usłyszało i wyraziło dla inicjatywy duetu swoje poparcie. Dobrym słowem (i zapewne nie tylko słowem) wspomogli formację m.in. Marcin Świetlicki (wiadomo - Świetliki), Maciek Mazurkiewicz (Pan Trup), a także dziennikarze - Paweł Gzyl (Dziennik Polski, nowamuzyka.pl, onet.pl), Leszek Gnoiński (autor biografii Kultu, Acid Drinkers i Myslovitz), Piotr Chronowski (Radio Kraków) i Jacek Szubrycht (Polityka, Red Bull Muzyka).A teraz o muzyce - album zatytułowany Signum to dziewięć i pół niewesołych, postpunkowych utworów traktujących o życiu doczesnym i życiu wiecznym i o tym co jest pomiędzy. Materiał zarejestrowano w studiach Lupus et Lapus oraz Nonagram. Nad dziełem czuwali: Tomasz Zając Zawadzki, Damian Joker Roman i Janusz Yanina Iwański zaś projekt okładki wykonał Marcin Wojciechowski. Zespół sfotografował Robert Kawałko.


Płyta nagrana - skąd zatem prośba panów Radziszewskiego i Korsunia o wsparcie? Niech wypowiedzą się sami zainteresowani: 
Pierwotnie miał to być surowy, szorstki materiał o garażowej estetyce. Czyli szybko i tanio. Ale nie udało się. Skończyło się bogatą fakturą wielu instrumentów, a  to zabrało czas, a czas kosztuje. Potrzebujemy 7.000 zł. Bez Państwa pomocy będzie nam trudno wydać tę płytę.
Wszystko już zatem wiadomo. Jeśli macie wolę wesprzeć Pio Szorstkien zapraszam na portal PolakPotrafi.pl.

Brak komentarzy:

szukaj w tym blogu