piątek, 10 października 2014

Cover Me: Suicide (Różni wykonawcy - SUICIDE Tribute To Iconic New York Legends)


W hołdzie nowojorskim pionierom electro-punka.

Tribute przygotowała francusko-hiszpańska wytwórnia Unknown Pleasures (na rynku od 2013 r.) prowadzona przez Pedro Penasa Roblesa, dj-a i muzyka występującego oraz nagrywającego pod pseudonimem HIV+.

Album zawiera 17 utworów (18 w wersji cyfrowej). Z "samobójczymi" klasykami mierzą się tu m.in.: Gabi Delgado (D.A.F.), The Horrorist, Absolute Body Control, Jurgen Engler (Die Krupps), Richard 23 i Patrick Codenys (Front 242) oraz Kristoffer Grip (Agent Side Grinder). 

Efekt? Ciekawe interpretacje, bardzo dobre (albo tylko dobre) wykonania, kilka pozytywnych zaskoczeń (w tym Je T'en Prie Rêve czyli Keep Your Dreams po francusku). Do tego świetna produkcja i spójne brzmienie, które sprawia że kompilacji słucha się jak dzieła jednego zespołu. 

strefa odsłuchu:fot. Discogs.com

Grupa Suicide działa z przerwami od początku lat 70. XX wieku. Tworzą ją wokalista Alan Vega oraz odpowiedzialny za syntezator i programowanie automatu perkusyjnego Martin Rev

W roku 1977 ukazał się debiutancki s/t album duetu. Materiał do dziś jest uznawany za klasyczną pozycję amerykańskiej muzyki punk-rockowej pomimo zastosowania przez Vegę i Reva zupełnie niepunkowego instrumentarium. 

Formacja wydała łącznie 5 płyt studyjnych (ostatnia to American Supreme z 2002 r.) i drugie tyle koncertowych. Jej twórczość miała znaczący wpływ na takich artystów jak Henry Rollins, Andrew Eldritch oraz Bruce Springsteen. 

1 komentarz:

Unknown pisze...

http://www.mediafire.com/download/z897c7152532ti1/Bongley_Dead_-_Demo_n.3_(2014).rar

szukaj w tym blogu