piątek, 27 grudnia 2013

Tesla Power - Chemiczny Mesjasz

Psycho-szczury do odbiorników - nadchodzi Chemiczny Mesjasz!Druga EP-ka pochodzącej z Lubska formacji Tesla Power ukazała się w sieci 13 grudnia, w Dzień Świętej Łucji, będący - według polskiej tradycji ludowej - czasem wzmożonej aktywności sił nieczystych*. Nie podejrzewam zespołu o konszachty ze Złym, niemniej materiał zawarty na Chemicznym Mesjaszu moc ma iście diabelską! A klimat tej muzyki - mroczny, złowrogi i niepokojący - idealnie współgra z atmosferą dnia czarów, guseł i egzorcyzmów.

Dość jednak teorii spiskowych - pora na konkrety.
Mini-album wypełniło 7 premierowych utworów i 1 remix (autorstwa Wieloryba). Ci którzy mieli przyjemność zapoznać się z debiutancką self-titled EP-ką duetu** z roku 2012 wiedzą, że panowie z Tesla Power nie przestrzegają gatunkowej czystości. W ich twórczości odnaleźć można elementy industrialu, electro, EBM, IDM, noise'u oraz psychodelii. Tym razem sięgnęli także po post-punk i zimną falę, a do stałego zestawu instrumentów czyli syntezatorów, samplerów i perkusjonaliów dorzucili gitarę. Efekt? Bogate, przestrzenne brzmienie. Przejrzyste i klarowne aranżacje. Wreszcie - ciekawe, rozbudowane kompozycje. Ale to nie wszystko. Chemiczne utwory odznaczają się bowiem również wyrazistą dynamiką i niosą w sobie potężne ładunki energii. Doprawdy, przy tych dźwiękach nie sposób usiedzieć w miejscu.Nad całością powiewa duch futuryzmu. Jest on obecny nie tylko w muzyce, za którą odpowiada Tomasz Pas, ale i w tekstach (polskich oraz angielskich), które napisał wokalista TP, Mateusz Siemion. Pełno w nich przedziwnej symboliki, czarnego wizjonerstwa, niepewności jutra, a także przemyśleń na temat powiązań człowieka z technologią (nazwisko słynnego serbskiego wynalazcy w nazwie projektu do czegoś w końcu zobowiązuje). 
Podsumowując - płyta bez słabych punktów. Pobierajcie (za darmo), słuchajcie i dzielcie się z bliźnimi!
w sieci
facebook 
bandcamp 

Jeśli jeszcze nie wiecie czym są psycho-szczury, posłuchajcie pierwszej EP-ki Tesla Power - do pobrania ze strony Halotan Records.

Bonus - wywiad z Tesla Power z gazetaregionalna


_________________________________
* O egzorcyzmach w wigilię św. Łucji traktuje słynna Opowieść zimowa Armii.
** Zespół nagrywał EP-kę jeszcze jako duet. Obecnie Tesla Power to trio - skład uzupełnił Marcin Krawiec (perkusja).

Brak komentarzy:

szukaj w tym blogu