wtorek, 10 maja 2011

Carusella - antygwiazdorska jakość

Dwuosobowy, damsko-męski skład i minimalistyczne instrumentarium (z gitarą i perkusją w rolach głównych) - oto co łączy Carusellę z The White Stripes. I tu w zasadzie podobieństwa się kończą. Bowiem zarówno postawa jak i dźwięki generowane przez muzyków Caruselli niewiele mają wspólnego z życiowym credo oraz twórczością Państwa White. 

piguła:
kto zacz: Carusella
lata działalności: 2007 - teraz
kraj: Izrael
członkowie:
Tamar Aphek - gitara, wokal
Guy Shechter - perkusja, wokal,
szufladka: muzyka alternatywna, hard rock, hardcore, metal


Izraelska Carusella kręci się od 2007 roku. Jej siłę napędową stanowią - wokalistka i gitarzystka - Tamar Aphek oraz perkusista i wokalista - Guy Shechter. Duet ma na swoim koncie jeden mini album wydany własnym nakładem w 2008 roku i zatytułowany po prostu Carusella. Muzyka, która trafiła na ten krążek to wypadkowa hardcore'u (spod znaku Dischord Records), metalu oraz nieco lżejszego, momentami popowego grania. 

Zespół skupia się obecnie głównie na działalności koncertowej (być może dlatego wciąż pozostaje bez kontraktu) - jak dotąd zaliczył ponad 200 występów na żywo, grając u boku takich wykonawców jak Editors, Deerhoof, Torch i Kylesy. Grupę można było usłyszeć na festiwalach: SXSW, Mission Creek Festival, (USA), Fusion (Niemcy) i DunaJam (Włochy).

Aphek i Shechter to postacie znane w izraelskim środowisku alternatywnym. Guy przez całe lata bębnił w różnych niezależnych kapelach (współtworzył m.in. Kruzenshtern, Parohod, Monotonix, O.B.E.Y, Flying Baby oraz Superdrive) z czasem wyrabiając sobie markę jednego z najlepszych perkusistów w kraju (według magazynu Blind Janitor). Tamar z kolei zasłynęła jako inicjatorka festiwalu Hutsmize (pierwszej imprezy promującej alternatywne dźwięki w Izraelu). 

W tym roku Carusella po raz pierwszy odwiedziła Polskę. Duet wystąpił we Wrocławiu (06.02 Firlej), Krakowie (07.02 Klub Re) i w Warszawie (08.02 Eufemia)


bądź na bieżąco:

Najświeższe informacje dotyczące Caruselli na profilu myspace zespołu. 


dyskografia:


Carusella, CD, Mini Album, Not On Label [płyta wydana własnym sumptem], 2008


skład:

Tamar Aphek - gitara, wokal
Guy Shechter - perkusja, wokal,

spis utworów:
1. Sally        
2. Conclusions
3. Star Quality
4. Surrender
5. Hunt        
6. You Say
7. I Smile    

uwagi: więcej o płycie na stronie Music Is Amazing

Brak komentarzy:

szukaj w tym blogu